Türk Bayrağına Geçiş Bilgilendirmesi

Türk Bayrağına Geçiş Bilgilendirmesi 12.04.2017 Türk Bayrağına Geçiş Bilgilendirmesi

27.01.2016 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren 6770 sayılı kanun ile yabancı bayrak çekilmiş olan yat, kotra, tekne ve gezinti gemilerinin Türk bayrağına geçişine ilişkin istisnalar belirlenmiş, 03.02.2017 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile söz konusu deniz araçlarına uygulanacak KDV oranı %1, ÖTV oranı %0 olarak netleşmiştir.

“YURT DIŞINDA BULUNAN VEYA YABANCI BAYRAK ÇEKEN TEKNELERİN TÜRK BAYRAĞINA GEÇİŞİNE İLİŞKİN TEBLİĞ”in 03.03.2017 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanması ile uygulama esasları da belirlenmiştir.

Tanınan bu imkanla, yabancı bayraklı teknelerinizi Bağlama Kütüğü’ne kaydedebilir, yurtdışından “sıfır” tekne ithal edebilir ve gönderinize Türk bayrağı çekebilirsiniz.

Türk bayrağına geçiş işlemlerinizi bizim aracılığımızla yapmak isterseniz, siz değerli müşterilerimize yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.


Paylaş

Yorumlar

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.